Gece Uykusuzluk İçin Dua Okunuşu ve Anlamı
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Gece Uykusuzluk İçin Dua Okunuşu ve Anlamı

Gece uykusuzluk için dua, geceleri uyuyamayan ve uykusuzluk problemleri olan insanların gece uyumadan önce edecekleri duadır. Uyku uyuyamamanın birçok nedeni vardır. Bir insanın yaşadığı stres uyutmazken, bazıları da bir hastalığından dolayı uyuyamaz. Hastalık nedeni ile uyuyamayanların mutalak tıbbı yardım alması gerekmektedir. Sıkıntı ya da stres yüzünden geceleri uyku uyuyamayanlar, yataklarına uzanarak bazı duaları okuması sonucunda uykusu gelecektir. Duayı okumadan önce sizler de yaşadığınız stresi veya sıkıntıyı üzerinizden atarak bu duyayı okumanız gerekmektedir.


Gece Uyuyamayanlar Tarafından Okunacak Dua


Duayı okumadan önce şunları içinizden söylemeniz gerekmektedir. "Allah'ım nefsimi sana emanet etmekle kalmayıp, işlerimi de sana emanet ederek, sırtımı sana yaslıyorum. Senin merhametine sığınıyorum. "
Silzerde yatağınıza uzanarak duayı okumadan önce bunları söyleyip ardından da duayı okumalısınız.


Uyku Duası


"Allahumme ğarati'n-nücûmü ve hedeetil uyûnu ve ente Hayyün Kayyûmün lâ-te'hüzüke sinetün ve lâ nevmün, yâ Hayyü yâ Kayyûmü ehdi leyli ve enim ayni. "

Uyku Duasının anlamı


Alah'ım, yıldızlar söndü, bütün insanların gözler kapandı. Sen ise hayat sahibi, bize yol gösteren, daima dik duran ve tutansın. Seni ne bir uyuklama tutabilir ne de bir uyku. Ey Hay olan Allah'ım, Kayyûm olan Allah'ım, gecemi rahat kıl ve diğer uyuyan insanlar gibi gözlerimi kapatıver. Bütün kötülüklere rağmen sana sığınıyorum. Amin.

Gece uykusuzluk için dua vermiş olduğumuz bu duayı sizlerde okumalısınız. Göreceksiniz ki çok kısa bir sürede etkisinin gösterecek ve sizler de artık huzur içinde sizler de uyumuş olacaksınız.

Gece Uykusuzluk İçin Dua Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Uykusuzluk Zararları Nelerdir?

Uykusuzluk Zararları Nelerdir?

Popüler İçerikler

Haber Bülteni